Dent Vita | Ošetření zubního kazu

Ošetření zubního kazu

Bezbolestné ošetření zubních kazů. Naším cílem je ošetřit kazy nejlépe v jejich počátku, kdy je ostření jednodušší a pro váš chrup mnohem šetrnější.

Zubní kaz vzniká především při nedostatečně prováděné dentální hygieně a následné tvorbě zubního plaku na povrchu zubů. Plak obsahuje velké množství bakterií, které sklovinu postupně narušují a tím vzniká zubní kaz. Pokud není kaz včas odhalen a léčen, začne se rozšiřovat. Cílem ošetření zubního kazu je bezbolestné odstranění veškeré infikované tkáně zubu a nahrazení nejčastěji „bílou“ kompozitní výplní. Tím se předchází komplikacím z rozšíření kazu hluboko k zubní dřeni a jejímu následnému zánětu, nebo odumření celého zubu. V takovém případě je nutné kvalitní ošetření kořenových kanálků.

Odstraníme vaše zubní kazy a doporučíme vám tu nejvhodnější zubní výplň

V průběhu stomatologického vyšetření se zaměříme se na hledání příznaků kazu, jako jsou např. hnědé nebo černé skvrny.
Využijeme rovněž zubní rentgen, který dokáže odhalit i skryté kazy (např. pod stávajícími výplněmi či pod úrovní dásní).
Pokud v průběhu stomatologického vyšetření nalezneme kaz nebo jakýkoliv defekt na zubu, bezbolestně Vám ho odstraníme a vzniklý prostor vyplníme kvalitní zubní výplní. Zkontrolujeme také všechny zubní výplně neboli plomby, a v případě potřeby, nahradíme ty uvolněné či poškozené.

Volejte 724 042 031 | Dentální ordinace Dent Vita | Vaše zubní ordinace na Praze 2

Created with ❤︎ DentVita