Dentální hygiena

Správně prováděná dentální hygiena je důležitou součástí prevence vzniku zubního kazu a zánětlivého onemocnění dásní. Naše dentální hygienistka Vás naučí, jak každodenně o chrup pečovat, a tím si zajistit krásný a zdravý úsměv. Zároveň odstraní zubní kámen a pigmentace, čehož běžným čištěním nelze docílit. 

Dentální hygiena

Výsledkem dentální hygieny jsou čisté zuby bez biofilmu a dásně bez krvácení. Tento stav je nezbytný pro všechny další stomatologické zákroky. Ošetření je neinvazivní, bezbolestné a mimo prevenci zastává i funkci estetickou – bělení zubů.

Zubní hygiena není dnes již jen zkrášlující procedurou, ale jde o léčebný zákrok, při kterém dojde k odstranění přetrvávajícího bakteriálního zubního plaku neboli biofilmu.  Ten často není při domácím čištění zubů dostatečně odstraněn, protože jsou některé oblasti ústní dutiny obtížněji přístupné. Výsledkem dentální hygieny jsou čisté zuby bez biofilmu a dásně bez krvácení.  Tento stav je nezbytný pro všechny další stomatologické zákroky.  Při krvácení dásní, přítomnosti zubního kamene či parodontóze, Vám totiž nemůžeme zaručit stoprocentně kvalitní stomatologické ošetření.  Nemusíte se však ničeho obávat, pokud se začnete pořádně věnovat ústní hygieně dle instrukcí od dentální hygienistky,  je možné existující onemocnění ústní dutiny zastavit téměř u všech pacientů.  U počátečních kazů časem dochází k remineralizaci a nemocná dáseň se zase vyléčí odstraněním původců zubního plaku.

Chcete‑li mít zdravé zuby a dásně, navštěvujte dentální hygienu pravidelně

Jak probíhá dentální hygiena v zubní ordinaci?

Na první schůzce se zubním lékařem Vám důkladně vyšetříme chrup a stanovíme předběžnou diagnózu. Při následující návštěvě dentální hygienistky Vám ukážeme rozdíl,  mezi zdravými podmínkami v ústech a závažným onemocněním zubů a parodontu.  Vysvětlíme Vám vztah zubního plaku a kazu, zánětu dásní, paradentózy a zubního kamene. Ukážete nám, jak používáte své domácí pomůcky pro čištění zubů.  Přineste si s sebou vlastní zubní kartáček. Abyste si dobře zapamatovali, kde se bakteriální zubní plak nachází a kde ne, použijeme potravinové barvivo.  To Vám umožní lépe spatřit obtížně čistitelná místa v ústní dutině, na která dostatečně nedosahujete štětinami zubního kartáčku. Určíme, na kterých místech by se dal zubní plak lépe odstranit pomocí větší pečlivosti a lepší techniky čištění zubů.

Dostanete pokyny pro správnou ústní hygienu

Vysvětlíme Vám postup manipulace se zubním kartáčkem v ústech a nacvičíme spolu správnou techniku čištění zubů.  Doporučíme Vám vhodné pomůcky pro efektivní domácí čištění. Následně pomocí speciálních nástrojů profesionálně odstraníme zubní kámen nejen těsně nad dásní, ale i pod úrovní dásní. Takto vyčištěné povrchy zubů vyleštíme použitím speciálních gumových kartáčků a profylaktické pasty.  Výsledkem je hladký povrch, na kterém se méně tvoří zubní plak. Následně aplikujeme na zuby fluoridový gel či lak, který podporuje remineralizaci zubů.  Ty jsou díky němu nejen více odolné vůči působení kyselin a vzniku kazu, ale i chráněné před zvýšenou citlivostí. Při pravidelném absolvování dentální hygieny v zubní ordinaci a dodržování pravidel domácího čištění zubů,  by Váš chrup měl zůstat dlouhodobě estetický, zdravý a funkční. 

Volejte 724 042 031 | Dentální ordinace Dent Vita | Vaše zubní ordinace na Praze 2

Created with ❤︎ DentVita