Naše služby

Preventivní prohlídky

Cílem preventivních prohlídek je předcházet onemocnění dásní a zubního aparátu. Jsou důležitým předpokladem pro trvalé zdraví Vašich úst. Odhalí počínající problémy dříve, než se začnou projevovat a jejich léčba díky tomu bude mnohem šetrnější jak pro Vás, tak pro Vaši peněženku. Doporučujeme absolvovat preventivní prohlídku dvakrát ročně.

Dentální hygiena

Správně prováděná dentální hygiena je důležitou součástí prevence vzniku zubního kazu a zánětlivého onemocnění ásdní. Naše dentální hygienistka Vás naučí, jak každodenně o chrup pečovat, a tím si zajistit krásný a zdravý úsměv. Zároveň odstraní zubní kámen a pigmentace, čehož běžným čištěním nelze docílit. Výsledkem dentální hygieny jsou čisté zuby bez biofilmu a dásně bez krvácení. Tento stav je nezbytný pro všechny další stomatologické zákroky. Ošetření je neinvazivní, bezbolestné a mimo prevenci zastává i funkci estetickou – bělení zubů.

Bělení zubů

Toužíte po zářivě bílém úsměvu? V naší zubní ordinaci nabízíme ordinační metodu bělení zubů Phillips ZOOM, která je rychlá a přitom šetrná. Bezpečný a účinný systém ZOOM kombinuje účinky bělícího gelu a modrého světla. Dle individuálních požadavků lze kombinovat i s domácím bělením, díky kterému snadno dosáhnete požadovaného odstínu zubů a prodloužení efektu vybělených zubů.

Ošetření zubního kazu

Zubní kaz vzniká především při nedostatečně prováděné dentální hygieně a následné tvorbě zubního plaku na povrchu zubů. Plak obsahuje velké množství bakterií, které sklovinu postupně narušují a tím vzniká zubní kaz. Pokud není kaz včas odhalen a léčen, začne se rozšiřovat. Cílem ošetření zubního kazu je bezbolestné odstranění veškeré infikované tkáně zubu a nahrazení nejčastěji „bílou“ kompozitní výplní. Tím se předchází komplikacím z rozšíření kazu hluboko k zubní dřeni a jejímu následnému zánětu, nebo odumření celého zubu. V takovém případě je nutné kvalitní ošetření kořenových kanálků.

Endodoncie - ošetření kořenových kanálků

Čištění kořenových kanálků neboli endodontické ošetření, je ošetření kořenového systému zubu, například z důvodu zánětu zubní dřeně, infikovaných kořenových kanálků, ale i při úrazech. Při ošetření zbavíme dřeňovou dutinu a kořenové kanálky jejich obsahu, zub vydezinfikujeme a natěsno vyplníme kořenovou výplní. Účelem tohoto ošetření je zachování zubu a obnova jeho funkce.

Fixní protetika - estetické korunky, můstky, fazety

Přišli jste o větší část zubu nebo Vám nějaký zub/zuby zcela chybí? Nejste spokojeni s tvarem a barvou Vašich zubů? Nezoufejte. V dnešní době náhrada ztraceného zubu není žádný problém. Jak esteticky, tak funkčně. Pokud není možné z důvodu větších ztrát korunkové části zubu nahradit chybějící tkáň pouze výplní, volíme variantu zhotovení keramické inlaye, onlaye, overlaye, nebo korunky.

Snímatelná protetika - zubní náhrady

Snímatelná náhrada se používá při rozsáhlejších ztrátách zubů bez možnosti zhotovení fixních můstků, nebo například při nedostatku kosti pro zubní implantáty. Technologie snímatelných náhrad v posledních letech hodně pokročila, díky tomu můžeme klientům nabídnout pohodlné a funkční řešení při ztrátě zubů. V rámci zubní protetiky nabízíme několik druhů snímatelných náhrad, ať už částečné, kombinované, nebo celkové. Výhodou je, že tyto náhrady můžete z úst kdykoliv vyndat (např. na noc nebo kvůli čištění) a dle potřeby znovu nasadit.

Extrakce zubu

V naší zubní ordinaci se díky moderním technologiím snažíme vlastní zuby i přes rozsáhlá poškození, co nejdéle zachovat ve Vašich ústech. K extrakci neboli vytažení zubu tudíž přistupujeme jako až k poslednímu řešení, kdy již nelze zub v žádném případě zachránit. Samozřejmostí je bezbolestnost zákroku. Náš zkušený stomatochirurg se tohoto úkolu rád ujme.

Zubní implantáty

Zubní implantát je náhradou chybějícího zubu bez nutnosti zásahu do okolních zubů, a tím se stává nejefektivnější a nejšetrnější metodou náhrady chybějících zubů. Implantáty mohou sloužit ke zhotovení náhrady napevno, nebo k přidržování snímatelné náhrady. Odborně zavedené implantáty mohou při správné domácí péči fungovat řadu let. Podmínkou pro zavedení implantátu jsou zdravé dásně a dostatek kosti v čelisti pro jeho udržení. V případě, že nemáte dostatek kvalitní kosti, lze to řešit tzv. augmentací neboli doplněním chybějící kosti v místě implantátu.

Kontakt

Telefon a e-mail

Mobil: +420 724 042 031
Telefon: +420 272 730 730
E-mail: info@dentvita.cz

Adresa

Korunní 810/104, budova G
Praha 10 - Vinohrady

Created with ❤︎ DentVita